Bemutatkozás

Mi nem azt kérdezzük, hogy hova szavazol, hanem hogy jössz-e padot festeni!

A pócsmegyer-surányi Köszi, önkéntes! Egyesületben sokfélék vagyunk, mégsem azt kérdezzük egymástól, hogy te hová szavazol, hanem inkább azt, hogy tudsz-e jönni padot festeni? Minden programunk esetében arra törekszünk, hogy minél szélesebb körben szólítsuk meg a helyben lakó embereket, így egy idő után kisebb a jelentősége, hogy ki az őslakos és ki az újabban betelepülő, ha közösek a célok. Meggyőződésünk, hogy a közösségi programok hozzásegítik a résztvevőket a közös ügyeinkben való részvételhez, és a személyes kapcsolatok erősítése elősegíti a résztvevők összefogásra való hajlandóságát. És mindeközben építjük, szépítjük, gondozzuk településünket és programot szervezünk a helyieknek. Ha te is tenni szeretnél a településért és egy jó csapatban szeretnél tevékenykedni, csatlakozz a programjainkhoz!

Legfrissebb híreink

  • PÁLYÁZSTI FELHÍVÁS – SZIGETI ÁRNYALATOK FOTÓPÁLYÁZAT
    A Köszi, önkéntes! Egyesület a Szentendrei-sziget természeti értékeinek bemutatására természetfotó pályázatot ír ki. A pályázat célja a kategóriánként meghatározott természeti értékek művészi megjelenítése. A teljes kiírás itt olvasható: http://www.koszionkentes.hu/esemenyek/palyazati-felhivas-szigeti-arnyalatok-fotopalyazat/
  • KINCSVADÁSZAT DÍJKIOSZTÓ
    A helyismereti sétákon 18 csapat-család vett részt, és nagyon örülünk, hogy Szigetmonostorról is többen velünk tartottak. Mire befejeződött a kincsvadászat, már megérkezett a tavasz is!
  • IDÉN IS GYŰJTÜNK 1%-OT
    Ne hagyja veszni adója 1%-át! Kérjük, rendelkezzen a javunkra, hogy építhessünk, szervezhessünk, segíthessünk, helyben ! KÖSZI, ÖNKÉNTES! EGYESÜLET Adószám: 18138454-1-13

10 millió fa projekt

1699

fát ültettünk

Legyen minél több fánk!

2019-ben a Köszi, önkéntes! Egyesület csatlakozott a 10 MILLIÓ FÁT MAGYARORSZÁGRA elnevezésű kezdeményezéshez.
Pócsmegyer-Surány lakosságának megfelelő számú 2600 db fa ültetését vállaltuk az ezt követő években, tavaszi és őszi szezonra ütemezve.

Eljutottunk oda, hogy a faültetés lassacskán megkapja azt a figyelmet, amely megilleti. A klímaváltozás és a környezeti szélsőségek egyre gyorsuló tendenciája szükségessé teszi az akár országokon keresztül ívelő együttműködést. Hogy David Attenborough szavaival éljünk, nem lehetünk elég radikálisak!
Ha a lakosság számának megfelelő fát ültetünk településünkön, nagyon sokat tettünk, nemcsak a világméretű összefogás és előnyök jegyében, de saját közvetlen környezetünk megtartása és javulása érdekében is.

Az elkövetkező időben mérhetetlen jelentősége lesz a fáknak az ember életében. Eddig is volt, csak megtehette az ember, hogy elmegy mellette. Ma már nem teheti meg. Az egész emberiség túlélése függ a fáktól, de egy olyan kisebb ökológiai egység, mint a Szentendrei-sziget esetében is rendkívül meghatározó. Egy ilyen szigeten az elegendő fa olyan mikroklímát tud teremteni, amely szárazság idején is lehetővé teszi, hogy a növények, termények növekedni tudjanak. Egyszerűen szükség van rájuk. A projekt vezetője: Rónaháty Zsófia.

Eseményeink

< 2024 >
Március
«
»
H.K.Sze.Cs.P.Szo.V.
    1
  • 12:52
    2024-03-01

    A Köszi, önkéntes! Egyesület a Szentendrei-sziget természeti értékeinek bemutatására természetfotó pályázatot ír ki. A pályázat célja a kategóriánként meghatározott természeti értékek művészi megjelenítése. A beküldött felvételekből a zsűri válogatása alapján 2024 augusztusában kerítés kiállítást rendezünk.

    A pályázaton részt vehet minden amatőr fotós, életkortól és lakóhelytől függetlenül, aki a megadott részvételi feltételekkel készíti el pályázati anyagát.

    Nevezni bármilyen fényképezőgéppel vagy telefonnal készített felvétellel lehet. A pályázaton minden versenyző kategóriánként maximum 3 képpel indulhat. A felhívás megjelenésének időpontja előtt készült képekkel is lehet nevezni, amely azonban más pályázaton még nem szerepelt.
    A pályázaton való részvétel ingyenes.
    Nevezési határidő: 2024. június 30.

    • A fotók bármilyen digitális képalkotó eszközzel készülhetnek (fényképezőgép, telefon stb.). Beküldendő fájlformátum: jpg, minimum mérete 4 MB. Az egyes képek sorszámát, szerzőjének nevét, a fotó címét meg kell adni a fájlnévben a következő módon: sorszám_vezetéknév keresztnév_életkor_fénykép címe (Például: 01_Gipsz Jakab_12_Surányi Dunapart). A fotókon semmiféle felirat, vízjel, embléma nem szerepelhet.

    • A pályázó a fotók beküldésével hozzájárul, hogy azokat a szervezők térítés nélkül felhasználhassák a szerző nevének feltüntetésével (katalógus, sajtó, TV, plakát, meghívó, online és hagyományos kiállítás).

    • A pályázónak teljes körű szerzői jogokkal kell rendelkeznie a beadott pályaművek felett. A Köszi, önkéntes! Egyesület nem vállal felelősséget az ezek hiányából eredő jogvitákban.

    • A pályázó által beküldött fotók nem sérthetnek személyiségi jogokat, illetve nem jeleníthetnek meg jogsértő tartalmakat.

    • Pályázni kizárólag a fotók elektronikus módon történő beküldésével lehet a koszionkentes@gmail.com email címre küldéssel.

    Minden megadott kategórián belül a zsűri külön értékelési sorrendet állít fel a gyermek és a felnőtt korosztályból érkezett fotók esetében.

    Kategóriák:
    1. A Szentendrei-sziget tájképi értékei, táji arculata tájképi elemei
    2. A Szentendrei-sziget növény- és állatvilága
    3. Kirándulás, terepi élmények – természettisztelő látogatások a Szentendrei-szigeten
23
45678910
  • 11:00 -13:00
    2024-03-10

    Köszi, önkéntes! Egyesület madárodúkészítő műhelyt szervezett az eredményes Kincsvadászoknak.
    Egyesületünk műszaki tagjai előkészítették a faanyagot, leszabták és összeállították a C típusú odúkat.
    A madárodúfestő műhelymunkára sokan jöttek el, a gyerekek és játékos kedvű felnőttek vidám színekkel kifestették az előkészített darabokat. Reméljük, ezzel is hozzájárulunk, hogy a szigetünk jobban madárbarát település legyen!
    Az odúk leszabásában, összeállításában közreműködött: Antmann István, Pethő Zsolt és Perjési Zoltán. Köszönjük a festést segítők munkáját: Szandi Adrienn és Rácz Józsefné.
    A program a Nemzeti Együttműködési Alap-Miniszterelnökség-Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. pályázati támogatásából valósult meg!
    Fotó: Antmann István, Topits Judit
111213141516
  • 10:00 -12:00
    2024-03-16
    Surány Napsugár tér

    NAPSUGÁR TÉRI JUHAR
    Ma leszereltük és elszállítottuk a Napsugár térről a körpadot.
    Köszönjük Perjési Zoltánnak és Antmann Istvánnak a munkát.
    Jövő hét (március 25-i hét) elejére az Önkormányzat megrendelte a juhar kiszedését és elszállítását. A helyére termőföldet hoznak.
    Ha szükséges, március 29-re péntek délelőttre (nagy)péntekre takarítást szervezünk a térre. Ha szükséges, majd jelzünk és kérjük, hogy gyertek segíteni.
    Az önkormányzat hamarosan jelentkezik információkkal a juhar helyére kerülő fáról.
    A körpadot azalatt megjavítjuk, felújítjuk, újrafestjük.
    —————-
    IN MEMORIAM NAPSUGÁR TÉRI JUHAR
    Mi is gyászoljuk a juhart, de sajnos muszáj volt levágni, mert már életveszélyt jelentett. Az elmúlt egy évben több vezérága leszakadt, a Katasztrófavédelem a múlt héten lecsonkolta.
    Mi is nagyon szerettük a Napsugár téren, a Köszi, önkéntes! Egyesület az „Év önkéntese” díjából nyert 150 ezer forintból alkotta meg köré 2019-ben a körpadot, hogy a közösség valódi szervező ereje legyen.
    2020-ban neveztük a fát az Év fája versenybe és juharünnepet szerveztünk köré:
    2019-20-ban a TESCO „Ön választ, mi segítünk” pályázatán nyert pénzből, az Intermetal Recycling támogatásával és sokak munkájával a Köszi, önkéntes! Egyesület új piacasztalokat készített a juhar köré:
    Évek óta láttuk, hogy baj van, próbáltuk megmenteni, faápolót hívtunk hozzá, aki gombátlanította és összekötötte az ágait, hogy ne törjenek le, de mindez sajnos csak lassította a pusztulását.
    Még mindig gyászolunk, de tovább kell lépni:(
17
18192021222324
25262728293031

Adó 1 %

Ne hagyja veszni adó 1 %-át!

Rendelkezzen javunkra, hogy építhessünk, szépíthessünk, szervezhessünk!

Adószámunk: 18138454-1-13

A juharfánk

KÖZÖSSÉGI VIDEÓ A SURÁNYI JUHARFÁNKRÓL

KÖZÖSSÉGI VIDEÓ A SURÁNYI JUHARFÁNKRÓL Még október 1-ig lehet szavazni surányi Napsugár téri juharfánkra AZ ÉV FÁJA döntőjében! https://evfaja.okotars.hu/dontosfak Sokan méltattátok videófelvételen a közösségépítő fánkat, most Mwajas Kriszta összefűzte ezeket a gondolatokat! Zene: Kerek zenekar, Illik a tánc…, Csoóri Julianna és Kálna Natália A juharünnepen készült felvételek: Udvardy Olivér, zulucam.hu

Posted by Köszi, önkéntes Egyesület on Monday, September 28, 2020

Közösségi videó a surányi juharfánkról


Képgaléria

Közösségi helyek létrehozása

2020-ban, amikor egy cég támogatásának köszönhetően az általunk gondozott Liget téren egyedi építésű pingpongasztalt állítottunk, az új fejlesztést a Hajós Alfréd Szabadidőpark 1. ütemének neveztük. Már akkor úgy gondoltuk, hogy továbbfejlesztenénk „a világ legkisebb szabadidőparkját”, egy közösségépítő petanque pályát álmodtunk. A 2. ütem támogatója: TESCO „Ön választ, mi segítünk” programja volt, aminek segítségével nemcsak a pályát tudtuk megépíteni, hanem napelemes lámpák, kerékpártárolók, padok és egy szép eredményjelző tábla is került a térre. Köszönjük az önkormányzatnak az engedélyt a fejlesztéshez!
A pályát Antmann István tervezte. Famunka, festés, talajmunka: Antmann István, Kigyós Attila, Pethő Zsolt, Perjési Zoltán, Tichy-Rács Levente, Dobos Réka, Heleszta Márton és Gáspár, Szilvágyi Gábor, valamint Perjési Trisztán közösségi szolgálatos.
Betonöntés: Stremeny Gábor. Eredményjelző tábla: Pethő Zsolt tervei alapján Várnoki Mónika. Mályvaültetés: György Erzsébet. Köszönjük Gombás Jenő alpolgármester úrnak a salak hozzájárulást! Faanyagok szállítása: Novák János, Horváth András. Köszönjük az önkormányzatnak és Koós Andrásnak a salakszállítást!

A pályát PZ (Perjési Zoltán) Köszi, önkéntes! Egyesületi társunk avatta, aki a következő gondolattal zárta a beszédét:

„Nekem két évvel ezelőttig a petanque-ról csak a Louis De Funes filmek halvány emlékképei ötlöttek fel éltes bácsikákkal, akik önfeledten dobálgattak a parkok minden szegletén. Egy, a hivatásommal évtizedekre visszanyúlóan egybeérett kifejezéssel élve „buta, bátor, jó közelharcos”-ként vettem részt a Hajós Alfréd Szabadidőpark 2. ütemének fejlesztésében. Nem negatív értelemben mondom, mert hitem szerint pontosan ebben van a Köszi, önkéntes! Egyesület és támogatóinak a tettrekészsége. Minden egyes aktivistája, ha kell „buta, bátor, jó közelharcos”-ként tégla a falban, de ha szükséges, akkor a falat összetartó habarcs, kohéziós erő, amelynek köszönhetően ereje többszörösen meghaladja önmaga statikus lehetőségeit.”